Keď zanedbávate pokožku ona vám to vráti. Všade sa to hovorí, a aj tak som nemala toľko rozumu, aby som tomu verila a aby som sa tomu prispôsobila. Už teraz mi je hlúpo, ako vám to píšem, ale veď každá sme nejaká, tak judgment bokom J Ako som koncom júna v Turecku asi prvýkrát v živote som sa fakt opálila. Normálne a reálne som bola asi o dva-tri stupne tmavšia ako zvyčajne. Prvýkrát som si musela zohnať tmavší make-up, pretože ten môj bol reálne biely. A keďže som bola taká super tmavá (chichi) tak som sa bála, že keď budem zachovávať moje štandardné kozmetické procedúry opálenie pôjde rýchlo preč. Takže som dobré tri týždne nepoužívala žiadne peelingy, čistiace masky a ani proti- akné čistiace vody. Poviem vám, že v Japonsko som sa o svoju pleť starala viac ako teraz doma. Opálenie sa mi zošúchalo tak či onak, ba ešte horšie – dva týždne som vyzerala ako keby som sa rozpadávala..ale moja pleť skončila v katastrofálnom stave.

Takže po niekoľkých týždňoch ignorovania starostlivosti o pokožku som prešla na nápravnú fázu. To znamená, že späť k Sebiu, späť k peelingovania a prečisťovacím maskám. Peeling bol podľa mňa úplná nevyhnutnosť pretože pleť potrebovala odstrániť odumretú pokožku a pripraviť sa na prečisťovací základ. Úplne super mi padol vhod peeling od Sensisana Black Mud Peeling, ktorý je jemný, ale efektívny zároveň.
Tento peeling je taká lakocinka a buď ho budete milovať alebo neznášať. Milovať ho budete pre jeho zloženie, ktoré je čisto prírodné a organické a navyše má udelené certifikáty BDIH, IHTK, Demeter a Hado Life. Rovnako ho budete milovať pre pocit super hladkej, jemnej a čistej pokožky, ktorú po použití zanechá.
Ale môžete ho aj neznášať, pre jeho jemne komplikované nanášanie.

Peeling je totiž vcelku náročný na nanášanie. Ako môžete vidieť je sypký, takže aby ste ho mohli použiť musíte ho zarobiť s vodou. Na https://plumeria.sk/ sa odporúča nasypať peeling do rúk a tam zmiešať s vodou ale podľa mňa je to strašne pracné a špinivé. Ja odporúčam dopredu si peeling zmiešať s vodou v nejakej mištičke a takto nanášať na tvár. Je to síce stále špinivé, ale menej pracné a efektívnejšie. Peeling vonia trochu ako bahno (čím to bude J a má zaujímavú konzistenciu. Nie je dráždivý, je vážne vcelku jemný, ale veľmi veľmi efektívny. Nie je to klasický peeling s kôstkami, alebo nejakými čiastočkami, je to skôr akoby voda drsnejšej konzistencie. Bahno samotné pokožku prečisťuje a dodáva jej výživu, takže toto je naozaj win-win. Peeling som nanášala najprv 3x do týždňa, nasledujúci týždeň 2x do týždňa a teraz už len raz. Peeling stojí 17 € a ak máte suchú alebo citlivú pleť verím, že je pre vás rovnako dobrým riešením ako pre mňa.

Ako onedlho uvidíte (v jednom príspevku vám budem ukazovať celú tú postupnosť odkedy som si začala dávať pleť dokopy), keď sa o pleť začnete starať ona sa začne dávať dokopy. Alebo sa len poriadne o seba starajte a ste vybavené.

A čo vy? Opálené? Alebo už aj zošúpané? 

http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2017/08/kto-sa-o-seba-nestara-ten-co.html#more