Pozitívne účinky nemeckej certifikovanej bio-kozmetiky SensiSana asi ako prvá na Slovensku objavila MUDr. Kelová. Ďakujeme jej za milé rady i podporu v našich začiatkoch.

Toto sú jej poznámky o produktoch SensiSana:

Kozmetika SensiSana, Martina Gebhardt

Maritim Systém
podporuje regeneráciu buniek a ich mladosť. Morská voda a bahno je z Mŕtveho mora. Pri alarmujúcom stave nášho vonkajšieho prostredia, častých alergiách na koži (vrátane atopického ekzému, psoriázy...) treba používať iba niektoré nízko iritujúce rastlinné oleje a bambucké maslo (treba sa vyhnúť parafínu, niektorým esenciálnym olejom a rastlinným výťažkom). Hydrolát bazy čiernej sa získava parnou destiláciou a má ukľudňujúci efekt.

Maritim krém 50ml: voda, púpalkový olej, vosk z vlny, včelí vosk, bambucké maslo, kakaové maslo, hydrolát bazy, extrakt z rias, čierne bahno, vitamín E, extrakt z bambuckého masla.
Maritim lotion na tvár 100ml: voda, mandľový olej, lecitín, čierne bahno, extrakt z rias, hydrolát bazy, bambucké maslo, kakaové maslo, extrakt z bambuckého masla, extrakt z kokosového masla.
Maritim čistiace mlieko 150ml: voda, mandľové maslo, bambucké maslo, lecitín, soľ z Mŕtveho mora, čierne bahno, extrakt z rias, hydrolát bazy, extrakt z bambuckého masla, extrakt z kokosového masla.
Maritim tonik: voda, mandľové maslo, bambucké maslo, lecitín, soľ z Mŕtveho mora, čierne bahno, extrakt z rias, hydrolát bazy, extrakt z bambuckého masla, extrakt z kokosového masla.
Maritim telové mlieko: voda, mandľové maslo, bambucké maslo, lecitín, hydrolát bazy, soľ z Mŕtveho mora, čierne bahno, extrakt z rias, vitamín E, extrakt z bambuckého masla, extrakt z kokosového masla.                                                                                                                                                  Maritim maska 50ml: voda, olej zo semena kamélie, púpalkový olej, vosk z vlny, bambucké maslo, kakaové maslo, včelí vosk, čierne bahno, extrakt z rias, hydrolát bazy, vitamín E, extrakt z bambuckého masla.                                                    

Kalmus Systém  
je určený pre unavenú a nečistú pleť. Puškvorec je rastlina pri vodách, od stredoveku sa používala pre hojivé vlastnosti na rany, detoxikujúci účinok a na zlepšenie trávenia. Extrakty sa získavajú spagyricky podla Paracelsa. Avokádový olej sa robí iba mechanickým stlačením. Je významný pre elasticitu kože. Borákový olej pôsobí proti suchosti (vysoký obsah GLA= gamalinolénovej kyseliny). Hydrolát ruže sa získava parnou destiláciou lupienkov, má antiseptické, protizápalové a zvlhčujúce vlastnosti.

Kalmus krém  50ml: voda, avokádový olej, vosk z vlny, včelí vosk, kakaové maslo, extrakt z puškvorca, hydrolát ruže, vitamín E, pravé esenciálne oleje.
Kalmus lotion na tvár 100ml: voda, avokádový olej, bambucké maslo, kakaové maslo, extrakt z koreňa puškvorca, lecitín, hydrolát ruže, kokosový tuk s pravými esenciálnymi olejmi.
Kalmus čistiace mlieko 150ml: voda, mandľový olej, extrakt z koreňa puškvorca, lecitín, hydrolát ruže, kokosový tuk s pravými esenciálnymi olejmi.
Kalmus tonik 100ml: voda, alkohol, extrakt z puškvorca, hydrolát ruže, pravé esenciálne oleje.
Kalmus telové mlieko 150ml: voda, avokádový olej, borákový olej, bambucké malso, kakaové maslo, lecitín, extrakt z koreňa puškvorca, hydrolát ruže, vitamín E, kokosový tuk s pravými esenciálnymi olejmi.
Kalmus maska 50ml: voda, mandľový olej, vosk z vlny, kakaové maslo, včelí vosk, kakaové maslo, extrakt z puškvorca, extrakt zo šalvie, extrakt z tymiánu, hydrolát ruže, vitamín E, pravé esenciálne oleje.

Kamélia Systém

na zvlhčenie, vyhladenie, vitalizáciu a regeneráciu kože. Používa spagyrické extrakty z Camellia japonica - kvetu jari, lásky a dlhovekosti, olej zo semien Camellia oleifera a výtažok z Camellia sinensis (zelený čaj) - s nezameniteľným vplyvom na imunitný systém. Všetky esenciálne oleje a vône pochádzajú z kontrolovaného biologického pestovania.

Kamélia krém 50ml: voda, avokádový olej, vosk z vlny, včelí vosk, kakaové maslo, extrakt zo zeleného čaju, extrakt z kvetu kamélie, hydrolát kvetu pomarančovníka, vitamín E, pravé esenciálne oleje.
Kamélia lotion na tvár 100ml: voda, avokádový olej, kaméliový olej, bambucké maslo, kakaové maslo, extrakt zo zeleného čaju, lecitín, hyrolát pomaranča, hydrolát ruže, vitamín E, kokosový tuk s pravými esenciálnymi olejmi.
Kamélia cistiace mlieko 150ml: voda, avokádový olej, bambucké maslo, extrakt zo zeleného čaju, lecitín, hydrolát pomaranča, extrakt kvetu kamélie, kokosový tuk s pravými esenciálnymi olejmi.
Kamélia tonik 100ml: voda, hydrolát pomaranča, hydrolát bazy, alkohol, extrakt zo zeleného čaju, extrakt z kvetu kamélie.
Kamélia telové mlieko 150ml: voda, avokádový olej, púpalkový olej, bambucké malso, kakaové maslo, lecitín, hydrolát pomaranča, rakytníkový olej, extrakt z aloe vera, vitamín E, extrakt zo zeleného čaju, extrakt z kvetu kamélie, kokosový tuk s pravými esenciálnymi olejmi. 
Kamélia maska 50ml: voda, mandľový olej, púpalkový olej, olej z granátového jablka, vosk z vlny, včelí vosk, bambucké maslo, kakaové maslo, med, mrkvový olej, hydrolát pomaranča, vitamín E, extrakt zo zeleného čaju, extrakt z kvetu kamélie, pravé esenciálne oleje.

Doplnky

Peeling z Čierneho bahna  50g: Čierne bahno z Mŕtveho mora, žltý a červený minerálny íl, riasy, extrakt z prasličky, extrakt z rebríčka.
Očný krém z avokáda  15ml: voda, avokádový olej, vosk z vlny, hydrolát ruže, hydrolát pomaranca, včelí vosk, bambucké maslo, kakaové maslo, vitamín E.
Tinting Fluid 100ml (ľahko hnedý odtieň): voda, olivový olej, olej z orechov Kukui, kakaové maslo, hydrolát ruže, červený minerálny íl, mrkvový olej, extrakt z koreňa Glycyrrhiza, vitamín E, azulén, kokosový tuk s pravými esenciálnymi olejmi.                                                               Olej s Kukui orechov (vegi-kapsuly 50 ks á 340mg): na pokožku po 30. roku, proti vráskam. (olej z orechov Kukui, sézamový olej, olej zo semien červených ríbezlí, mrkvový olej, rakytníkový olej, pravé esenciálne oleje, vitamín E, slnečnicový olej, citral, farnesol, ľanový olej, limonén)                                                                                                                               Olej semien Kamélie- vegi-kapsuly 50 ks á 340mg: zachováva stabilitu a kvalitu niekoľko rokov bez konzervantov, kapsula je vzduchotesná. (olez z kamélie)

Inštrukcie pani Martiny Gebhardt:  

Ráno po umytí použite tonik jemným poklepom, aby pokožka revitalizovala. Pokým je ešte vlhká, jemne vmasírujte krém. Alternatívne možno použit lotion na tvár, alebo aj zmes lotion a krému veľkosti hrášku, zmiešate na ruke a aplikujete mixtúru. Závisí na Vašej pleti. Použivajte iba malé množstvá.
Večer obvykle stačí použiť čistiace mlieko, vmasírovať do pokožky, zvyšok spláchnuť vlažnou vodou. Na nočnú ochranu a hydratáciu to stačí, pokožka cez noc dýcha a získava znovu rovnováhu.
Masku používajte 1x týždenne, naneste 1mm na asi 20 minút, potom zotrite vlhkým obrúskom namočeným vo vlažnej vode.

Tkanivá tela a bunky pri jemnej masáži a prírodných vibráciách extraktov relaxujú a naša koža sa cíti dobre - sme krásni.
Laoste 604 pred Kristom: Múdrosť života je opustiť to nepodstatné.

Kozmetika sa dá  kúpiť na nemeckých e-shopoch, bežne v bioshopoch v Nemecku  a čiastočne aj v Rakúsku. Možno kúpiť aj lacnejšie verzie kozmetiky Martiny Gebhardt.

Nové:  máme aj novú nadšenkyňu biokozmetiky na Slovensku - pani Paulovčákovú. Možete kúpiť SensiSanu v jej e-shope www.plumeria.sk.

http://www.kelova.sk/sensisana