S vývojom kozmetiky Svëntia začali v roku 1990 Anette Riemen a Mirko Johannsson. V ich práci pokračovala firma Biodoctors Lab, ktorá pomocou obnovených formulácií, účinných zložiek, výkonného Delour komplexu, vitamínov a ochranných prírodných zložiek dala po viac ako 20 rokoch výskumu život značke Svëntia.

Biodoctors Lab je priekopníkom vo výrobe organickej kozmetiky zo 100% prírodných, vysoko účinných látok. Každý produkt, vyrobený v laboratóriu firmy v španielskej Galícii, má prestížny nemecký certifikát BDIH.

Pod prísnou kontrolou je starostlivý výber surovín z pestovania, zberu, spracovania a prípravy. Surový materiál musí byť z organických plodín. Certifikačná spoločnosť pravidelne kontroluje laboratóriá, vierohodnosť dát, použité materiály, baliace stroje a samotnú výrobu. Vo výrobných procesoch je zabezpečená transparentnosť. Zakázané je používanie geneticky modifikovaných organizmov, silikónov, voskov, syntetických vonných látok, syntetických konzervačných látok, syntetických alergénnych komponentov, aditív, materiálov z mŕtvych zvierat a surovín z krajín bez prísnej kontroly výroby.

Výsledkom sú certifikované bio produkty s vysokým obsahom prírodných aktívnych prvkov.