Svëntia - organické prísady vo výrobkoch:


13.) Avokádový olej - je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny (Omega 3, 6 a 9), minerálne látky, bielkoviny a vitamíny rozpustné v tukoch. Olej dokáže preniknúť do hĺbky a zvlhčovať pokožku, čím bojuje proti predčasnému starnutiu kože. V kozmetike je cenný aj pri veľmi suchých a krepovitých vlasoch, kde je nenahraditeľnou súčasťou masiek.

14.) Aloe vera - podporuje obnovu buniek vďaka vysokému obsahu prírodných živín, minerálov, vitamínov, aminokyselín a enzýmov. Vďaka hydratačným a ukľudňujúcim účinkom je veľkou pomocou pri ošetrovaní jaziev. Obsahuje antracén deriváty - aloemodin, aloein a aloinosidy A a B. Je bohaté na vápnik, kyselinu askorbovú, glutámovú a asparágovú, aminokyseliny a komplex vitamínov B. To všetko z neho robí vynikajúci a jedinečný antioxidant s upokojujúcimi, rekondičnými a regeneračnými vlastnosťami.

15.) Med - je "vnútornou výživou" pre epitelové tkanivá, ktoré zlepšujú povrchovú cirkuláciu krvi. Bojuje proti suchosti kože, vráskam a nečistotám. Med má hydratačné a upokojujúce vlastnosti, udržuje pokožku pevnú a pružnú.


16.) Olej zo sladkých mandlí - pôsobí upokojujúco, hydratačne a zvláčňujúco. Je to triglycerid rastlinných mastných kyselín. Jeho zložky, prevažne skvalén, tokoferol a komplex fytosterolov, zaisťujú výživu pre pokožku. Napomáha pri udžiavaní tónu a pružnosti pleti. Pre všetky tieto svoje vlastnosti je olej zo sladkých mandlí veľmi vhodný pri formulácii kozmetických výrobkov s hydratačnými a zvláčňujúcimi vlastnosťami.