Sventia - organické prísady vo výrobkoch:


17.) Olivový olej - je tuk získaný z olivových plodov. Je bohatý na vitamíny rozpustné v tukoch A, D, E a polyfenoly. Jeho vlastnosti sú odvodené z jeho hydratačného, výživného a antioxidačného pôsobenia. Obsahuje mastné kyseliny: 56-85% kyseliny olejovej, 7,5-20% kyseliny palmitovej a 3,5-20% kyseliny linolovej.

18.) Extrakt z hamamelisu - jeho kôra a listy sa používajú kvôli obsahu trieslovín, ktoré majú adstringentné a hemostatické účinky. Je dokázané, že extrakt z hamamelisu je protizápalový, pretože je inhibítorom 5-lipooxygenázy.

19.) Pivovarské kvasnice - používajú sa pre svoj bohatý obsah vitamínov skupiny B a minerálnych látok ako K, Zn, Mg a Fe. Po aplikácii ostáva pokožka jemná, mäkká a hladká.

20.) Olej z pšeničných klíčkov - získava sa lisovaním klíčkov pšenice. Je prirodzeným zdrojom vitamínu E. Za používanie v kozmetike vďačí svojej schopnosti chrániť integritu kože obnovou jej vlhkosti a svojej antioxidačnej kapacite, ktorou pomáha predchádzať predčasnému starnutiu pokožky.