Svëntia - organické prísady vo výrobkoch:

21.) Extrakt z pupočníka ázijského (centella asiatica, gotu kola) - bolo experimentálne dokázané, že centella stimuluje syntézu kolagénu a napomáha hojeniu rán. Kožu obnovuje, spevňuje a vďaka terpénom bojuje proti celulitíde. 


22.) Extrakt z palmy asai - palma asai (acai, akai) pochádza z Južnej Ameriky. Kozmetické vlastnosti extraktu z palmy sú pozoruhodné pre jeho mocné antioxidačné pôsobenie. To je desaťkrát silnejšie než má extrakt z listov červeného viniča, ktorý býva často uvádzaný ako najsilnejší prírodný antioxidant.

23.) Extrakt z harmančeka - obsahuje prevažne flavonoidy, kumaríny, esenciálne oleje (azulén, alfa bisabolol) a 0,2-1,8% éterických olejov. Flavonoidy majú vazodilatačné a protizápalové vlastnosti, poskytujú ochranu proti slnečnému žiareniu a voľným radikálom. Alfa bisabolol pomáha pri hojení rán. Extrakt z harmančeka pravého je veľmi často používaný v kozmetickom priemysle pre svoje upokojujúce účinky na pokožku (pri hojení rán, svrbení a podráždení) a schopnosť zjasniť svetlé vlasy. 

24.) Olej z nechtíka - je bohatý na esenciálne oleje, flavonoidy a saponíny. Vysoký obsah účinných látok ho robí cenným pre svoje protizápalové, upokojujúce, hydratačné a zjemňujúce účinky.

25.) Extrakt z listov červeného viniča - získava sa z listov Vitis vinifera. Vínna réva je bohatým zdrojom polyfenolov, napr. antokyánov a katechínov. Tieto polyfenoly majú sťahujúce a hemostatické vlastnosti. Fenolové zlúčeniny sú účinné antioxidanty, predovšetkým resveratrol, ktorý bol v objavený len nedávno. Resveratrol chráni pokožku a vlasy pred oxidačnými procesmi. Preto kozmetické výrobky s extraktom z viniča pôsobia proti starnutiu pleti. Triesloviny v extrakte majú sťahujúci účinok. Antokyány obsahujú vitamín P, ktorý znižuje kapilárnu krehkosť a zvyšuje odolnosť. Vďaka tomu sú prospešné pre krvný obeh a chránia pred edémom.

--- záver ---